Şu an giriş yapmadınız ya da

 

Kullanım Şartları

 

1. Genel
Site üzerindeki meteryallerin aksi belirtilmediği sürece bu metinde açıklanan haller dışında kullanılması yasaktır. Site üzerindeki tüm malzeme telif haklarıyla korunmaktadır.
 
2. Yasal Uyarı Garanti
Site kullanımınız sizin sorumluluğunuzdadır. Analograf site içeriğindeki bilginin doğruluğunu garanti etmez. Analograf herhangi bir hata veya ihmal için sorumluluk kabul etmez ve hiçbir garanti veya beyanda bulunmaz.
 
2.1.Garanti Şartları
analograf.com dan aldığınız her ürünün garantisi bulunmaktadır. Garanti evrakları  ürünle birlikte müşterilerimize gönderilmekte ve gerekli bölüm(gerekli ise)  müşterimiz tarafından imzalanıp bize postalandığında garanti kapsamına girmiş olmaktadır.Garanti evrağı bulunmayan ürünlerimizin örneğin fotoğraf filmi, aksesuar gibi ürünlerimizin üretici garantileri bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda, analograf.com, taahüt etmemekle birlikte, ilgili problemlerin çözümü konusunda alıcıya yardımcı olur. Ürünle ilgili herhangi bir problem oluştuğunda konu başlığı GARANTİ KOŞULLARI olacak şekilde yazılmış bir e-postayı
info@analograf.com adresine gönderilmesi bilgilendirme açısından yararlı olacaktır.
 
Ürünün garanti kapsamında tamiri veya yenisi ile değiştirilmesi için,  ürünün faturası ile birlikte eğer verilmiş ise garanti belgesini de ekleyerek   iletişim bölümünde belirtilen posta adresine gönderilmesi yeterli olacaktır. 
 
3. Özellikleri ve Teknik Özellikler
Web sitesi özellikleri veya ürünlerin açıklamaları haber vermeksizin herhangi bir zamanda değiştirilebilir.
 
4. Kullanım Risk
Analograf, web sitesinden indirilen meteriallerden bulaşabilecek virüs nedeniyle kaynaklanması olası hasar durumlarında sorumluluk kabul etmemektedir.
 
5. Fikirler Kullanımı
Siteye elektronik posta veya herhangi başka bir iletişim yoluyla gönderdiğiniz veri, soru, yorum, öneri veya benzeri tüm meteryallerler halka açık olarak dikkate alınacaktır. Web sitesine gönderilen herhangi bir meteryalin çoğaltılma ve dağıtılma hakları sınırlı değildir. Analograf ve iştiraklerinin bu meteryalleri herhangi bir fikir hakkı ve tazminat ödemesi söz konusu olmaksızın gerek basılı gerekse görsel olarak kullanma hakkı sınırlı değildir.
 
6. Sitedeki Meteryallerin Sahipliği
Sitede görüntülenen meteryallerin sahibi Analograf’tır. Burada belirtilen kullanım hakları veya özel izne tabi durumlar dışında görüntülerin herhangi bir şekilde izinsiz kullanımı ile telif hakkı yasaları ihlal ediyor olabilir. Bu gibi durumlarda telif hakları yasası yürülüğünce ilgili kişi veya kurum hakkında dava açılır.
 
7. Ürün Stok
Sitedeki ürünlerin stok takibi Analograf tarafından sağlanır. Herhangi bir ürün veya ürün grubunun stok garantisi verilmez. Satılan ürünler ürün için belirtilen garanti ve iade şartlarına sahiptir.
Ürününüz siparişinizi takiben; 3 işgünü içerisinde belirttiğiniz teslimat adresine gönderilir.
Ancak kötü hava şartlarında, resmi tatillerde, grev/lokavt gibi durumlarda ve pazar günlerinde ürün gönderimi yapılamamaktadır.
 
8. Ürün İade
Analograf.com web sitesi üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
Satın alınan ürünlerin iadesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için lütfen müşterimiz olarak ürününüzü kargo firması yetkilisinden teslim alırken, kargo görevlisi önünde açarak ve kontrol ederek teslim alınız. Ürünü teslim aldığınıza dair imza attığınız andan itibaren Kargo Firmasının görevini başarıyla tamamladığı kabul edilir. Bu durumda ürüne kargo tarafından zarar verildiği gerekçesi ile yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.
İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, Müşteri, siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi nezdinde gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde ya da ambalajında herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma, kutunun açılması ya da ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.
 
8.1. Cayma Hakkı 
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve   hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir”. Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
 
Cayma hakkından faydalanabilmek için;
İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve   ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
Fotoğraf makinesi  ürünlerinde, ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici   firma tarafından yapıştırılmış olan stickerların ya da analograf.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri  kabul edilmemektedir.
İade işlemlerinin gerçekleşmesinden önce müşteri, web sitemizde bulunan Cayma    Hakkı Formu'nu doldurmalıdır. Bu formu doldurmadan yapılacak iade talepleri kabul   edilmeyecek ve formu doldurmadan gönderilecek ürünler ise müşteriye geri iade    edilecektir.
Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün  tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve    kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.
Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.
 
8.2. Ayıplı Malın İadesi
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma  kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da   kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi,  hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .
Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da,    müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal   sınıfına girer.
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
Müşteri, ürünü göndermeden önce, İade Formu 'nu doldurarak başvuruda bulunmalı ve   başvurusu onaylanmadan ürünü göndermemelidir.
Ayıplı Mal bildiriminde, servis istasyonları veya ürünün ithalatçısı veya    imalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup    bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.
İade Süresi : analograf.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi    durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal    bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder.
Kargo Ücreti: Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı    müşteriye aittir. Ayıplı Malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler.
Analograf.com’dan satın aldığınız herhangi bir ürünü orijinal ambalajında herhangi   bir problem yoksa, ürünün kendisinde herhangi bir çatlak-kırık-deformasyon yoksa   ve ürün ile ilgili olarak tedarikçi firmanın ürünle birlikte göndermiş olduğu garanti belgesinde yazılı koşulların yerine getirilmesi durumunda sorgusuz olarak   ürünün size ulaşmasını müteakip 1 hafta* içerisinde geri kabul etmektedir.Bu süre sonucunda yaptığınız başvurularınız maalesef olumsuz olarak değerlendirileceğinden siz sayın müşterilerimizin bu konudaki hassasiyetimizi anlayışla karşılamanızı diliyoruz.
* Bu süreye ürünün bize ulaşma zamanı dahil değildir. İade isteminizi yaptığınız   gün ile ürünü alış tarihiniz karşılaştırılacaktır. Geri gönderi kargo ücreti müşteriye aittir, herhangi bir sigortalı kargo şirketi ile gönderinizi yapabilirsiniz. Ödemeli gönderileriniz kesinlikle kabul edilmez, bu durumda ürün size geri döneceğinden 1 haftalık süre aşılır ve ürün iadeniz kabul edilmez.
Ürün iadeniz onaylandıktan sonra ürün fiyat geri ödemeniz gönderi kargo ücreti hariç olacak şekilde size iade edilir. Bu süre 1 ila 2 haftayı bulabilmektedir.
 
9. Diğer Sitelerden Bağlantılar
Analograf herhangi bir sitede kendisine yapılan bağlantıdan veya bağlantı yapılan sitenin içeriğinden sorumlu değildir. Ayrıca kullanıcının başka bir siteye yaptığı bağlantı tamamen kendi sorumluluğundadır.
 
10. Site İlanları
Analograf site içindeki tartışma, sohbet, ilan, yayın, bülten, pano ve kullanıcılara açık tüm yazılı ve görsel alanları izleme ve takip etme hakkına sahiptir. Kullanıcı ilgili alanlarda yapacağı hata, iftira, hakaret, müstehcenlik, küfür yada yanlış anlaşılmaya yol açabilecek herhangi bir iletişim içereği konusunda tüm sorumluluğa sahiptir.
 
11. Telif Hakları
Analograf, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı gösterir ve kendi kullanıcılarından da aynı sorumluluğu göstermelerini bekler.
Analograf telif haklarının ihlal ettiğini fark ederse, iddia edilen sunucular üzerinde hukuki işlem yapılmasını ister ve iş faaliyetlerinin durdurulması ve cezai işlem talebi için hukuki işlem başlatabilir. Eğer çalışmalarınızın telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde kopyalanmış olduğunu düşünüyorsanız Analograf ile iletişime geçiniz.
 
12. Kullanım Haklarındaki Değişiklikler
Analograf herhangi bir zamanda bu bildirimi güncelleyerek kullanım haklarını yeniden düzenleyebilir. Kullanım hakları yukarıda belirtilen hüküm ve koşullara bağlı olduğundan periyodik olarak,Analograf web sayfalarındaki kullanım hakları bağlantısını tıklayarak o anda geçerli olan kullanım haklarını incelemek için bu sayfayı ziyaret etmeniz gerekir.
 
13.Teslimat ve Fatura Adresleri
Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.
Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.
Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.
 
14.Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü
Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir.Lütfen alışveriş sırasında girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve eail adresiniz kullanılacaktır.

15.Gizlilik Taahüdü
Gizlilik Taahüdü'nü okumak için tıklayınız.