Şu an giriş yapmadınız ya da
Yazı :  Popüler Analograf modelleri
2010-04-04 00:00


5 Yorum Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.


 


Holga: Seni dijital piksellerden ya da küçük ekranlarda paylaşılan görüntülerden kurtarmak için üretilen bu makine, vizyonunu içinde bulunduğu uykudan uyandıracak. Tamamen plastikten üretilen Holga’nın doğayı koruduğunu bilmek, tıpkı bulutlu bir günde açan güneş gibi, ya da yağmurun ardından çıkan bir gökkuşağı gibi karelerini canlandıracak!

Holga Candy CDiana F+

 


Diana F+: Bırak herşey kontrolünden çıksın! Sadece içindeki yaratıcı güce konsantre ol ve o anın hikayesini anlatmayı düşün, gerisi boş. Bulanık haliyle ve rüya gibi tonlarıyla Diana ile çektiğin anları, gerçek halinden daha çok seveceksin. Her çektiğinde, beklenmedik ama bir eşi daha olmayan kareler elde etmek sana gerçekten keyif verecek.

 
 


Lomo LC-A: İşte en popüleri. Bu akıma adını veren serinin yegane temsilcisi. Onunla çekilen kareleri aksesuarlarıyla şenlendiren Lomocular, Lomo LC-A’den asla vazgeçemezler!

Lomo LC-A 
   

 


Horizon: Panaromikçilerin ilk tercihi. Çapın tamamını kullandırdığı için ve shutter özelliklerinden dolayı, fotoğrafçıya yaratıcılıkta maksimum esneklik sağlar. Bir saatin mekanizması kadar sessiz kullanımı sayesinde, müze, tören gibi hassas alanlarda kullanımı oldukça rahattır ve bu durum pillere olan ihtiyacını neredeyse sıfırlar. Tamamen manuel ayarları ile işler çok kolay!


Oktomat: Bazen 1 yeterli değildir. Hatta 2, 3 ya da 4. Zamanı ölümsüzleştirmek, bir fotoğrafla birçok şeyi aynı anda söylemek istersin. İşte o zaman Oktomat imdadına yetişir. Kareyi sekiz eşit parçaya bölen bu kamera sayesinde, her bir parçası farklı şeyler söyleyen fotoğraflar çekmek gerçekten harika!

Supersampler ve Actionsampler modelleri ile dört farklı kareyi bir fotoğrafa sığdırmak da mümkün!


Colorsplash: Etrafı yeniden renklendirmeye hazır ol! Colorsplash ile gökyüzü kırmızı ya da yeşil olabilir, ya da toprak masmavi. Kural yok! Kendi dünyanı yarat!


Zenit: O tam bir profesyonel! Ayarlarla uğraşan, zoru sevenler için biçilmiş kaftan. Her yerde, her mekanda harika deneyimler yaşayabilirsin. Uzun yıllar geçse de değerini asla kaybetmeyen Zenit, her analog fotoğrafçının koleksiyonunda mutlaka bulunmalı.


   

 

5 Yorum
Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.
Ümit
Ümit  2011-03-08 08:59
Merve selam, Diana ile yaptığın herşeyi Holga ile de yapabilirsin. Diana biraz pahalıdır ve trenddir Holga daha alternatiftir ve rahattır. Sen karar ver :)

merve
merve  2010-12-11 01:25
Lomo almak istiyorum ama hangisini alsam karar weremedim.holga alamayı düşünüyodum kötü diye duydum doğru mu?ya da diana daha mı profsynel?

Ozan
Ozan  2010-10-16 11:51
Holga'nın ya da Diana'nın LCA'dan farkı nedir? Sadece görüntüsü mü farklıdır? Yoksa fotoğraf çekiminde farklılıklar gösteriyor mu?

merve
merve  2010-08-12 04:34
:)zenit canım benim tek parçalık koleksiyonumun ilk parçası

Özde Karadağ
Özde Karadağ  2010-07-19 12:44
a-aa benim kırptığım i lomo you resmi. altında yapan kadının ismi vardı kesmiştim. buraya kadar gelmiş mi (:

YENİ! Duyuru :  Misafir Bloggerlar Aranıyor
YENİ! Yarışma :  Çatı
YENİ! Yazı :  Zenit Kullanımı
YENİ! Yarışma :  Analograf Yarışma, Siyah Beyaz
YENİ! Yazı :  Fotoğrafa Pan Bakmak
YENİ! Yazı :  Siyah Beyaz Fotoğraf
YENİ! Etkinlik :  Şip-Şak Analograf Hatırası
YENİ! Yazı :  4 Mevsim Fotoğraf
YENİ! Yarışma :  Analograf Yarışma, Gökyüzü
YENİ! Yarışma :  Analograf Yarışma, Geometri
YENİ! Yazı :  Siyah-Beyaz Film Banyosu
İpucu :  Su Altı Holga
Etkinlik :  Analograf Galeri
Yazı :  Blackbird, Fly
Yazı :  Agfa?
Duyuru :  Sen de yaz!