Şu an giriş yapmadınız ya da
Duyuru :  DAFG -Dokuz Eylül Üniversitesi Üniversitelerarası Amatör Fotoğraf Günleri- 2-6 Mayıs 2011
2011-04-12 00:00


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun. Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.


DİFOT, SİZİ MOLAYA ÇAĞIRIYOR!

En büyük ortak noktaları fotoğraf olan öğrenciler, farklı yollardan çıkarak molayı İzmir'de verecek. Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Fotoğraf Topluluğu, bu sene de akıllarda kalacak beş günlük bir festival düzenleyerek amatörüyle, profesyoneliyle tüm fotoğraf sever ve fotoğraf ilgililerini bir araya getiriyor. 2-6 Mayıs tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenecek olan DAFG (Dokuz Eylül Üniversitelerarası Amatör Fotoğraf Günleri) birçok üniversite fotoğraf topluluğunun yanı sıra Koray Birand, Dilan Bozyel, Engin Güneysu, Nihat Odabaşı, Sümeyye Su Hasanoğlu’ nu da kadrajına alıyor. Herkesin seyrine açık olacak sergi, slayt gösterileri, söyleşilerin dışında katılımcı topluluklara düzenlenen foto maraton, parti ve Çeşme gezisiyle noktalanacak.

DİFOT ve DAFG

1982'den beri faaliyette bulunan DİFOT, yıl içinde temel fotoğraf eğitimlerinden sonra, teorik ve pratik çalışmaları yapmaktadır. Üyelerine aydınlık oda, "KOALA" adını verdikleri karanlık oda ve stüdyo kullanım imkânlarını sunar. Bol bol gezmeyi de ihmal etmeyen topluluk, DAFG öncesi soluğu Olympos'ta alarak doğayla fotoğrafı birleştirmeyi amaçlıyor. 2008 yılında 25'e yakın üniversite fotoğraf topluluğunun katılımıyla ilkini gerçekleştirdikleri DAFG ise bugüne kadar Niko Guido, Salih Güler, Mehmet Turgut, Nazif Topçuoğlu, Erdal Kınacı, Birol Üzmez, Ömer Orhun gibi profesyonel fotoğrafçıları ağırlayarak bire bir bilgi paylaşımı imkânı sunmuştur. 2009 Aralık-2010 Nisan ayları arasında düzenlenen “Küçük Parmaklar” projesinde 9-15 yaş arası öğrencilere bire bir fotoğraf eğitmenliği yaparak Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na kaynak yaratmış, sosyal sorumluluk projelerine de destek olmaya başlamışlardır.

Etkinlik hakkındaki tüm bilgiler ve merak edilen soruların cevapları DİFOT'un www.difot.org internet sitesinden edinilebilir.


 

Henüz yorum yapılmamış
İlk yorum yapan siz olun. Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.
YENİ! Duyuru :  Misafir Bloggerlar Aranıyor
YENİ! Yarışma :  Çatı
YENİ! Yazı :  Zenit Kullanımı
YENİ! Yarışma :  Analograf Yarışma, Siyah Beyaz
YENİ! Yazı :  Fotoğrafa Pan Bakmak
YENİ! Yazı :  Siyah Beyaz Fotoğraf
YENİ! Etkinlik :  Şip-Şak Analograf Hatırası
YENİ! Yazı :  4 Mevsim Fotoğraf
YENİ! Yarışma :  Analograf Yarışma, Gökyüzü
YENİ! Yarışma :  Analograf Yarışma, Geometri
YENİ! Yazı :  Siyah-Beyaz Film Banyosu
İpucu :  Su Altı Holga
Etkinlik :  Analograf Galeri
Yazı :  Blackbird, Fly
Yazı :  Agfa?
Duyuru :  Sen de yaz!